HEMEN ARAKONUM

Maltepe Masaj - 0 (216) 457 39 19

 

Kartalda Masaj

lora001Kartal masaj Yaklaşık 6000 yıllık bir geçmişe sahip olan aromaterapi’nin ilk olarak mumya imalinde eski Mısır uygarlığı sebebi ile kullanıldığı bilinmektedir. Aynı çağlarda, eski çin uygarlığı vasıtası ile da aromaterapi yağları ve bitkileri tanrıya olan şükranın bir ifadesi şekilde kullanılmaktaydı. Aromaterapinin tedavi ve güzellik maksadıyla kullanması ise ilk olarak eski Yunan medeniyetlerinde ortaya çıkmıştır. Roma imparatorluğu devrinde aromaterapi banyo sonrası masaj teknikleriyle kullanım alanı buldu. Eski Romalılar aromaterapi yağlarını eski Arap ve Hint medeniyetlerinden getirtiyorlardı. günümüzde kullanıldığı şekliyle uygar aromaterapinin babası Dr.René-Maurice Gattefossé’dur.

Esasen bir koruyucu hekimlik sistemi olan Aromaterapi’nin, Kartal Masaj ve Spa alanında bitkisel yağların geniş iyileştirici etkileri halen bilinmekte ve kabul edilmekte.

Bitkilerin -kabuk, yaprak, çiçek, meyve, tohum, sap, kök benzeri- değişik yerlerinden çeşitli yöntemlerle elde edilen güzel kokulu yağlar uçucu özellik taşırlar. Bu biçimde atmosferde de buharlaşmış olarak mevcutlardır. Yağlar, pek çok bitkiye verdikleri koku ile karakter katan, kimyasal oluşumlardır.

Kartalda masaj nerede yapılır?  Dediğimiz zaman, naturel yağlar bitkilerin özlerini oluşturmakla beraber, adlarında belirtilenin tersine her zaman yağ içermek zorunda değillerdir. Bitkilerdeki yağların canlı hayatındaki bölgeleri çok aşırı iyi anlaşılmış olmamakla beraber, hayvan hayatı açısından cazibeli/itici olarak mühim oldukları, azda olsa bitkinin kendi bağışıklık sistemini oluşturduklar bilinmektedir.

doğal yağlar yanıcı olup, alkol ve sabun içinde erir ancak su içinde ancak  ′ye kadar eriyebilirler.

Cevizlide masaj denildiği vakit aromatik kokuların yüzyıllardır naturel/nebati tedavi alanında kullanılmakta olması dolayısıyla, aromaterapinin bitki/şifalı ot uygulamalarının bir branşı olduğu tasvir edebiliriz. ancak şifalı ot ile tedaviyi aromaterapiden ayıran temel farklılıklar bulunur. Aromaterapi kapsamında kullanılan yağlar, şifalı bitki tedavisinde uygulanan bitkilerden kat kat çok kuvvetlidirler (Yaklaşık şekilde 1 ton gül yaprağından ancak 250 gr. Gül yağı çıkartılabilmektedir) fakat buna karşın pek çok aşırı aktif maddeyi de içermezler. Bu nedenle, aromaterapide kullanılan naturel yağın, aynı bitkinin şifalı ot tedavisinde kullanılanına göre değişik özellikler taşıması normaldir. Aromaterapide uygulanan yağlar, aynı bitkinin kurusundan 75-100 kat daha fazla kuvvetlidir.

Kartal masaj denildiğinde özellikle aromaterapinin başlıca dayanağı gül, yasemin ve lavanta bitkilerinden elde edilen yağlardan oluşmaktadır.

 

2 Responses to Kartalda Masaj

  1. Pingback: Kartal’da Refleksoloji Masajı |

  2. Pingback: Maltepe Masaj |

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*